İmren Han – İmrence

imren-han-post-image

İmrence – Alaçatı

Aşk ile yaratılan bir kasabanın duygu dolu hikayesi İmren Ailesi…

Kurtuluş Savaşından sonra Alaçatı’ya yerleşen Selanik muhaciri Hasan Usta; kendisi gibi Selanikli olan ve mübadele Antlaşmasından sonra Alaçatı’ya yerleşen Ülfet Hanım’la izdivaç yapar. İnşaat ustalığı dahil her işi yaparak ekmeğini kazanmaktadır. 1933 yılında oğulları Ekrem dünyaya gelir, 1941 yılında helvacılık yapan Arnavut Sait Usta ile sohbetleri sırasında Sait Usta; artık bu işi götüremeyecek kadar yaşlandığını ve bu mesleği miras bırakacak kimsesi de olmadığından işini devir almak isteyene devredeceğinden söz eder. Bunun üzerine Hasan Usta helvacılık işine hevesli olduğunu, helvacılığı kendisine öğretirse bu işe talip olacağını söyleyince Sait Usta çok memnun olur ve el sıkışırlar; İmren Helva serüveni de böylece başlamış olur…

Alaçatı’daki bir butik otelin tanıtımından çok İmren Han ve Alaçatı’nın ruhunu hissedeceğiniz bu kitapçık sizler için hazırlandı.

 

 

Alaçatı’nın içme su ihtiyacını karşılayan kuyularından olan Çamlıkuyu’nun yanı başında; bir rivayete göre eski şarap imalathanesinin bulunduğu yerde inşa edilen otel; toplamda konaklarla beraber 35 odaya sahiptir. Merkez otel binasında bulunan odalarda, bir yanda muhteşem Alaçatı, diğer tarafta rüzgar değirmenlerinin manzarası ile huzur içinde bir tatil fırsatı sunuyor. Tabir yerindeyse Alaçatı’yı tepeden seyretmenin keyfini ve huzurunu yaşayacaksınız. Aracınızı park edebileceğiniz otopark mevcuttur. İmren markasına yakışır hizmet sizi bekliyor.
Yeni Mecidiye Mah. 1039 Sok. No:26, Alaçatı İzmir – Türkiye
Telefon: +90 (232) 716 60 02 Fax: +90 (232) 716 60 03
Rezervasyon: +90 (539) 664 30 00

İmren Han Butik Otel’e mail gönder